back to top
- Reklama -zprávy

Do New Yorku zpátečně za pár korun?

Date:

Share:

V předpandemických dobách byl New York téměř bezkonkurenčně nejoblíbenější dálkovou letenkou Slováků. Pandemie as ní spojené na více než jeden a půl roku zavřené hranice Spojených států způsobily, že tuto pozici si chytře popadl exotický Dubaj.

New York zpátečně začíná na cenovce od 300 eur s odletem z Košic – k dispozici jsou i přímé lety z vídeňského letiště.
Spojeným státům v čele s „Velkým jablkem” pomáhají k návratu mezi top destinace Slováků zejména rakouské aerolinky Austrian Airlines, které snižují ceny přímých letů.

Zpáteční letenku do New Yorku umí cestovatelé momentálně sehnat s cenovkou za 359 eur – běžně se cena pohybuje na úrovni 500 a více eur. Hlavní výhodou letů s aerolinkami Austrian Airlines je odlet ze sousední Vídně a také fakt, že se jedná o přímý let.

Právě přímé lety za akční cenu opět zvýšily zájem o New York i na konci loňského roku – New York tak v prosinci rostl podle dat Pelikána o téměř 300 procent.

Nárůst pokračoval iv lednu 2022, kdy prodej letenek vzrostl o dalších 70 procent. New York patřil před pandemií k nejoblíbenějším mimoevropským letenkám Slováků, konkuroval mu jedině thajský Bangkok.

V roce 2021 ho z trůnu sesadil Dubaj, předjeli ho i Maledivy či Punta Cana v Dominikánské republice. Rok 2022 pro něj vypadá lépe a za Dubajem zaostává jen o 30 procent.

První vlnu letenek do New Yorku, a také celkově letenek do Spojených států, využily zejména rodiny, které se kvůli uzavřeným hranicím dlouho nenavštívily.

Délka pobytu se proto držela na průměrné úrovni tří týdnů, letenky se kupovaly prakticky okamžitě a na poslední chvíli – až 25 procent cestovatelů, kteří si zakoupili letenky v říjnu, vycestovalo hned následující měsíc.

Čtyři měsíce po otevření Ameriky se tzn. booking window – tedy období od zakoupení letenky po odlet, prodlužuje a do Ameriky začínají ve velkém směřovat i turisté.

A zatímco v loňském roce se drželo na úrovni přibližně 84 dní, dnes kupujeme letenky v průměrném předstihu čtyř měsíců.

Ze zakoupených letenek během ledna se během prvních dvou měsíců roku 2022 chystalo či chystá na cesty jen necelých 7 procent cestovatelů.

Nejoblíbenějšími jsou aktuální letní termíny, které po období Vánoc patří k nejvyhledávanějším – ty jsou nadále k dispozici právě přímými lety z vídeňského letiště či z východu Slovenska – v nabídce najdou rekreanti i odlety z Košic, přestup na ně čeká jedině ve Vídni.

Letenky rakouských aerolinek jsou flexibilní – cestovatelé si tak umějí změnit datum odletu, zaplatí jedině rozdíl do nové ceny letenky, a to také pouze v případě, že nějaký vznikne.

V nabídce také najdou velmi populární prémiovou ekonomickou třídu, takříkajíc dostupnější byznys třídu, za akční cenovku od 929 eur zpátečně.

Hlavním rozdílem je jeden kus 23 kilogramových zavazadel navíc, výborné menu, více prostoru, také komfortnější sezení, ale také rychlejší průchod letištními kontrolami či přednostní odbavení na letišti.


Redakce radí: Nechte se inspirovat zajímavými články, tipy a nápady, inspirace není nikdy dost.


━ nové příběhy

Tip na levnou fotopast nejen na sledování majetku

Fotopasti jsou v porovnání s profesionálními kamerovými systémy finančně dostupnější variantou pro monitoring vašeho majetku. Pokud se poohlížíte po levné fotopasti, máme pro vás...

Zpracování plechu na míru rychle a kvalitně provede PROFILSERVIS CZ z Málkova

Spousta firem potřebuje pro svou výrobu kvalitně zpracovaný plech na míru, případně kvůli opravě stroje, nemovitosti nebo čehokoli jiného výrobek z plechu, který nahradí díl...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, jaké služby nabízí vodovody a kanalizace VODAK Humpolec, s.r.o.?

Kvalitu pitné vody, ale také provozování vodovodů a kanalizací a spoustu dalších záležitostí týkajících se nejen pitné vody, řeší města, obce, městyse i mnohé...

Jak zvýšit návštěvnost z vyhledávačů a nezaplatit za to ani korunu

Možná se v této situaci poznáváte. Máte vytvořené kvalitní webové stránky, ale návštěvníci na ně tak nějak nepřicházejí. Jak si s takovou situací poradit...
- Komerční sdělení -pr článek