- Reklama -zprávy

Žádný sníh? Žádný problém! Jak se v Číně sáňkuje a bruslí i pod horkým sluncem

Date:

Share:

Eric Zhang se narodil v Čchung-čchingu na jihu Číny a vyrůstal v teplém podnebí. Když však odešel na vysokou školu do New Yorku, přepadl kouzlu sněhu. Od té doby se stal vášnivým lyžařem a nyní, když opět žije v Číně, vychovává svá malá dvojčata jako milovníky zimních sportů, napsal zpravodajský server CNN.

Načasování by ani nemohlo být lepší, protože Čína nyní hostí zimní olympijské hry v Pekingu. Nová generace čínských dětí sleduje sportovce, jako je Eileen Guová, jak získávají zlaté medaile, a začíná snít o vlastních sportovních úspěších.

Na rozdíl od minulých let by nyní děti z celé Číny mohly mít šanci věnovat se zimním sportům díky krytým sjezdovkám, kluzištěm, sněhovým simulátorům a dalším atrakcím, které se objevují iv nejteplejších klimatických oblastech země.

V Šanghaji, Kantonu, Čchung-čchingu, Šen-čeně, Pekingu a Šen-jangu – největších čínských městech – jsou nyní místa, kde si dospělí i děti mohou hrát na sněhu, i když je venku přes 25 stupňů Celsia.

Sen stát se olympionikem přitom není jediným lákadlem. Od začátku pandemie koronaviru v březnu 2020 jsou čínské hranice v podstatě uzavřeny. To znamená, že turisté, kteří by v minulých letech mohli vyrazit za lyžováním do zahraničí, zkoumají možnosti domácí turistiky, aby ukojili svoji touhu po sněhu.

A Zhang je jedním z nich. V minulosti navštívil během dovolené japonské Sapporo a jezero Tahoe ve Spojených státech, aby si zalyžoval. V loňském roce se však vydal k jezeru Sung-chua na dalekém severu provincie Ťi-lin, nedaleko hranic se Severní Koreou.

Zdrojem inspirace jsou také čínské sociální sítě, kde uživatelé serverů, jako je weibo nebo Wech, sdílejí fotografie z lyžařských a snowboardových výletů.

„Jsou to mladí lidé a toto je jejich cíl,“ říká Zhang. „Tohle jsou místa, kde chtějí utrácet peníze – a právě oni jsou skupinou, která utrácí nejvíce,“ dodává.

Na stoupající oblibě zimních radovánek a sportů vydělávají i další odvětví, především výrobci oblečení do chladného počasí a producenti sportovního vybavení.

Čínská vláda v posledních letech podnikla řadu kroků, aby v rámci olympijské kampaně propagovala a podpořila rozšíření zimních sportů v zemi. V roce 2016 zveřejnila čínská národní sportovní agentura ambiciózní plán vybudovat do konce roku 2022 dohromady 650 kluzišť a 800 lyžařských středisek.

Vláda uvádí, že od dob, kdy Peking před sedmi lety získal pořadatelství zimních olympijských her, se do zimních sportů zapojilo více než 300 milionů Číňanů.

Rychlý nárůst zastřešených sportovišť určených k provozování zimních sportů ale má také svoji odvrácenou stránku. Mnohá ​​domácí lyžařská střediska a kluziště v Číně nejsou tak moderní jako ta v běžnějších oblastech v Evropě nebo Severní Americe.

Kvalita sportovišť pak může být dosti nevyrovnaná a příliš rychlá výstavba může také škodit životnímu prostředí. Problém je především s obrovským množstvím vody, která je nutná k výrobě umělého sněhu.

━ nové příběhy

Levná fotopast na ochranu majetku: BG310-M

Fotopast nachází uplatnění nejen u myslivců pro monitoring zvěře. V posledních letech se těší popularitě také pro ochranu majetku, jelikož se v porovnání s...

Samolepící etikety: jaké jsou jejich vlastnosti a oblíbenost

Samolepicí etikety hrají důležitou roli při informování kupujících o vlastnostech produktů, pomáhají společnostem propagovat nové produkty a značky a dokonce umožňují organizovat pracovní prostor. Použití...

Správné seo nastavení webové stránky

Správné SEO nastavení webové stránky je klíčovým faktorem pro zvýšení její viditelnosti a dosažení vyššího umístění ve výsledcích vyhledávačů. Správně provedené SEO může přinést...

Smartphony vivo V29, V29 Lite i Y36 překvapí výbavou i cenovou dostupností

Kvalita fotografie se spolu s vysokým výkonem a moderními funkcemi stává pro většinu uživatelů klíčovým faktorem při nákupu nového smartphonu. Všechny tyto parametry hravě splňují...

Vysokotlaké čištění odpadů pomůže při neprůchozí kanalizaci

Znáte situaci, kdy se vrátíte po hodině od vaší večerní koupele do koupelny, chcete si vyčistit zuby a jít spát, ale ve vaně je...
- Komerční sdělení -pr článek