- Reklama -zprávy

Ušetřete své náklady díky montovaným halám

Date:

Share:

Montované haly od naší společnosti PROMO HALY s.r.o. jsou stále velmi žádané mezi investory a i přes současnou nejasnou situaci ve světě, se stále staví nové a nové sklady, výrobní haly, servisy, myčky a jiné typy montovaných hal. Hlavním důvodem a konkurenční výhodou oproti jiným zděným typům budov, proč jsou tak žádané, je několik.

Výhody montovaných hal:

  1. Rychlost výstavby a s tím spojená cena oproti klasickým vyzděným budovám
  2. Jakékoliv rozměry haly (šířka, délka, výška) a možnost řešení dispozic – vestaveb, nástaveb a pater
  3. Možnost využití mnoha typů zvedacích zařízení zakomponovaných přímo do konstrukce hal
  4. Výborné tepelné vlastnosti montované haly s nízkými náklady na provoz
  5. Designové prvky na opláštění
  6. Snadná údržba a dlouhá životnost

Každý investor svažuje u investice hlavně náklady a návratnost vložených finančních prostředků. Montované haly s ocelovou či železobetonovou konstrukcí se dokáží vrátit investičně velmi rychle.

Rychlost výstavby

Nejdůležitějším aspektem a výhodou u montované haly je rychlost výstavby, kdy lze zrealizovat sklad do několika měsíců, vše závisí na složitosti a velikosti zamýšlené investice. Máme investory, kteří haly pronajímají a zde by se měla návratnost pohybovat max do 10 let. Některým investorům se investice vrátila po 7 letech i dříve, zde u pronájmů hraje roli lokalita pronajímané nemovitosti. Jinak se pronajímají nemovitosti v okolí krajských měst a jinak ve vesnici na periferii bez dopravní obslužnosti.

Rozměry haly a dispozice

Montované haly mají jednu velkou přednost, dají se použít na jakýkoliv projekt a přitom stále za relativně příznivé finanční prostředky. Šířka a délka montovaných hal je neomezená, vše závisí od požadavku investora a jeho potřebám vůči výrobě, skladování či servisování automobilů. Součástí vyšších budov mohou být vestavěné kanceláře na několik pater, či u nižších budou udělat v přízemí pro vedení společnosti. Na našem webu máme několik cenových kalkulací různých velikostí a účelu montovaných hal.

Jeřáby součástí montovaných hal

Jenou z dalších konkurenčních výhod je, že různé zvedací zařízení či mostové jeřáby jdou snadno zaimplementovat do montované haly již při návrhu konstrukcí. Ocelové konstrukce nebo železobetonové konstrukce doplníme o různé konzole, které následně vynesou jeřábovou dráhu pro samotný mostový jeřáb různých nosností. Do hal lez dát otočné jeřáby, zvedací plošiny či výtahy pro přepravu osob, materiálů či regály.

Výborné tepelné vlastnosti montované haly

Největší devizou hal je, že se staví rychle. Na montovaných stavbách používáme prefabrikované stavební prvky a to hlavně sendvičové panely mnoha typů, profilací a výplní. Na stěny se používáme výhradně sendvičové panely s PIR jádrem, které mají výborné tepelně izolační vlastnosti a při použití minerálních panelů navíc výborné požární vlastnosti. Střešní pláště montujeme rovněž ze sendvičových panelů nebo ze skládaných střech (nosný trapézový plach, tepelná izolace a hydroizolace – folie).

Designové prvky na halách

Samotnou kapitolou jsou v dnešní době požadavky investora na celkový vzhled haly. Halu je možné navrhnout čistě jen pro splnění jejího účelu v ekonomické variantě nebo ji pojmout jako významný prvek okolní zástavby a klást důraz na design. Stavba může respektovat své okolí a s ním pokud možno splynout nebo naopak působit dominantně, odlišit se a upoutat pozornost. Dnešní trendy vedou spíše k druhé z výše uvedených možností. Montované stavby můžeme postavit jednoduše a funkčně, nebo můžeme stavbu doplnit různými designovými prvky, které stavbu zatraktivní. Na našich stavbách používáme různé slunolamy, alubondové předstěny, vstupní rámy či kompletní provětrávané pláště z kazet. Tyto fasády se montují přímo na sendvičové panely, nebo lze dodat přímo designový panel přímo od výrobce. Výhodou u montovaných hal, že je velká variabilita použití různých prvků.

Snadná údržba a dlouhá životnost

Montované haly se sendvičových panelů ši alubonových kazet lze snadno udržovat a tím je docílena dlouhá životnost montovaných hal. Konstrukce v hale má neomezenou životnost, pokud udržujeme ochranné nátěru u ocelových konstrukcí. U betonových konstrukcí se jedná o naprosto bezúdržbový systém. Pláště jsou s povrchovou úpravou pozinkovaný lakovaný plech. Tloušťka laku a samotná povrchová úprava navrhujeme dle korozního prostředí, tím je zabezpečena dlouhá životnost.

Závěrem je tedy potřeba říci, že montované haly jsou dnes díky svým přednostem ideálním řešením pro rychlou a efektivní výstavbu. Dokáží splnit i ty nejnáročnější požadavky které na ně dnešní doba klade a to vše nabídnout za rozumnou cenu. Domluvte si s námi proto schůzku a my Vám pomůžeme splnit Vaši představu.

━ nové příběhy

Levná fotopast na ochranu majetku: BG310-M

Fotopast nachází uplatnění nejen u myslivců pro monitoring zvěře. V posledních letech se těší popularitě také pro ochranu majetku, jelikož se v porovnání s...

Samolepící etikety: jaké jsou jejich vlastnosti a oblíbenost

Samolepicí etikety hrají důležitou roli při informování kupujících o vlastnostech produktů, pomáhají společnostem propagovat nové produkty a značky a dokonce umožňují organizovat pracovní prostor. Použití...

Správné seo nastavení webové stránky

Správné SEO nastavení webové stránky je klíčovým faktorem pro zvýšení její viditelnosti a dosažení vyššího umístění ve výsledcích vyhledávačů. Správně provedené SEO může přinést...

Smartphony vivo V29, V29 Lite i Y36 překvapí výbavou i cenovou dostupností

Kvalita fotografie se spolu s vysokým výkonem a moderními funkcemi stává pro většinu uživatelů klíčovým faktorem při nákupu nového smartphonu. Všechny tyto parametry hravě splňují...

Vysokotlaké čištění odpadů pomůže při neprůchozí kanalizaci

Znáte situaci, kdy se vrátíte po hodině od vaší večerní koupele do koupelny, chcete si vyčistit zuby a jít spát, ale ve vaně je...
- Komerční sdělení -pr článek