- Reklama -zprávy

Tipy na nejlepší e-mailové nástroje pro e-shopy

Date:

Share:

Máte e-shop a rádi byste za relativně nízké náklady budovali svou značku a vztah se zákazníky? Jasnou volbou je e-mailing. Abychom vám začátky s e-mail marketingem trochu ulehčili, máme pro vás tipy na skvělé e-mailové nástroje, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Proč neopomíjet emailing

Důvodů, proč je právě emailing pro e-shopy tolik užitečný, je hned několik. Jeho primární výhodu, efektivní komunikaci se zákazníky, asi nijak zdlouhavě představovat nemusíme. E-maily zkrátka umožňují efektivně sdílet informace o nových produktech, slevách, akcích a nabídkách, což může motivovat zákazníky k nákupu. Úspěch kampaní navíc mnohonásobně zvyšuje možnost personalizace, respektive zasílání e-mailů, které jsou úzce zaměřeny na konkrétní skupinu zákazníků na základě předchozích nákupů. Zákazníci navíc tento způsob marketingu upřednostňují před ostatními, a nevnucujete se tak někam, kde o vás nestojí.

Další nezanedbatelnou výhodou jsou také široké možnosti z hlediska analytiky. Díky e-mailingu lze snadno měřit úspěšnost kampaní a analyzovat chování zákazníků na základě míry otevření, prokliků a nákupních akcí. Ačkoliv samozřejmě záleží na zvoleném nástroji, můžete využít celou řadu užitečných funkcí, které vám umožní precizně měřit výsledky a úspěšnost kampaní. 

TIP REDAKCE: Staňte se mistrem WordPressu! Kurz WordPress Hero, vhodný pro nováčky i zkušené uživatele, vám poskytne cenné praktické dovednosti pro vytváření profesionálních webů.

Nejlepší e-mailové nástroje

Nabídka různých nástrojů pro emailing je dnes opravdu široká, a může tak být opravdu náročné zvolit ten pravý právě pro vás. Přestože výběr je samozřejmě na vás, není na škodu zvážit zejména možnosti integrace s vaším e-shopem. Pokud máte WooCommerce e-shop, doporučujeme zvolit Toret pluginy, díky kterým bude propojení s vaším e-shopem opravdu hračka. 

Toolkit

První nástroj, na který se dnes podíváme, a který najdete v nabídce pluginů Toret, je Toolkit. Jedná se o špičkový plugin pro WooCommerce, který vznikl ve spolupráci s právníky. Bere v potaz nový spotřebitelský zákon a přidává klíčové funkce, jako nový stav objednávky pro reklamace a možnost připojení recenzí. Nechybí rozšíření o hlídacího psa, našeptávání adresy nebo načítání dat z ARES, čímž odstraňuje nedostatky WooCommerce.

SmartEmailing

Dalším oblíbeným emailingovým nástrojem, který najdeme mezi pluginy Toret, je SmartEmailing. Jeho nespornou výhodou je fakt, že se jedná o původně český nástroj, a případnou komunikaci s podporou tak zvládnete i bez znalosti angličtiny. 

Opět se můžete těšit na celou řadu užitečných funkcí. Automatizace umožňuje plánování odesílání podle optimálních časů, nechybí ani možnosti personalizace. Díky multikanálové komunikaci můžete se zákazníky efektivně komunikovat přes e-maily, SMS, Viber a FB messenger. SmartEmailing nabízí také detailní statistiky a responzivní šablony. S jednoduchým sběrem kontaktů a širokou škálou API a integrací poskytuje tento komplexní nástroj způsob, jak na efektivní a bezpečný e-mailing.

Mailchimp

Poměrně oblíbeným nástrojem emailingu je také Mailchimp. Ten sice v nabídce pluginů Toret nenajdeme a zároveň je nutné počítat s komunikací v angličtině, ale na druhou stranu nabízí opravdu obrovské množství užitečných funkcí. 

Mezi základní funkce patří například možnost zobrazení e-mailu v prohlížeči, editor šablon, click map, náhledy e-mailu v různých zařízeních, jednoduchý editor obrázků, vlastní design pomocí HTML a CSS, A/B testování, správa kontaktů (import, export, segmentace), automatizace, reporty a spoustu dalšího.

Zatímco menší e-shopy jistě najdou lepší (a lokalizovanou) alternativu, pro firmy s mezinárodním zaměřením, které chtějí centralizovanou správu všech kontaktů na jednom místě, je Mailchimp vhodnou volbou.

━ nové příběhy

Čím začít při tvorbě úspěšného webu

Dnešní doba se bez kvalitních webových stránek pro váš byznys neobejde. Aby však váš web byl úspěšný, je třeba při jeho tvorbě dodržet hned...

Levná fotopast na ochranu majetku: BG310-M

Fotopast nachází uplatnění nejen u myslivců pro monitoring zvěře. V posledních letech se těší popularitě také pro ochranu majetku, jelikož se v porovnání s...

Samolepící etikety: jaké jsou jejich vlastnosti a oblíbenost

Samolepicí etikety hrají důležitou roli při informování kupujících o vlastnostech produktů, pomáhají společnostem propagovat nové produkty a značky a dokonce umožňují organizovat pracovní prostor. Použití...

Správné seo nastavení webové stránky

Správné SEO nastavení webové stránky je klíčovým faktorem pro zvýšení její viditelnosti a dosažení vyššího umístění ve výsledcích vyhledávačů. Správně provedené SEO může přinést...

Smartphony vivo V29, V29 Lite i Y36 překvapí výbavou i cenovou dostupností

Kvalita fotografie se spolu s vysokým výkonem a moderními funkcemi stává pro většinu uživatelů klíčovým faktorem při nákupu nového smartphonu. Všechny tyto parametry hravě splňují...
- Komerční sdělení -pr článek