back to top
- Reklama -zprávy

Oculus Quest 2 vs. PS VR2 aneb kdo z koho

Date:

Share:

Pakliže jste nadšenci do virtuální reality anebo teprve uvažujete o koupi této technologie, určitě jste uvažovali, zda pořídit klasiku ve formě Oculus Quest 2 anebo zkusit jít do něčeho nového, například do PS VR2. Každý set má své plusy a mínusy, na které se nyní podíváme.

Cena

Zatímco Oculus Quest 2 koupíte dnes přibližně za 12 tisíc korun, v případě PS VR 2 si budete muset nachystat nejspíš 2x tolik. Proč? Odpověď je jednoduchá. Ačkoliv samotné PS VR 2 stojí kolem 13 tisíc korun, aby vám běželo, potřebujete také konzoli PS5, která stojí minimálně dalších 11 tisíc korun – nejedná se totiž o autonomní VR headset.

Kvalita VR

Co se porovnání kvality virtuální reality týče, můžeme říct, že PS VR 2 jednoznačně válcuje. Počínaje vyšším rozlišením, které je 2000×2040 pixelů na jedno oko, přes lepší barevné rozlišení až po vyšší pozorovací pole, které je 110 stupňů vs. 97 stupňů, které nabízí Oculus. „Zapomeňme ale na technické parametry, ty vám, pokud jste lajk, nemusí říct nic o tom, jaký set je. Samozřejmě, že oba sety v rámci půjčovny nabízíme, a proto jsme je také otestovali. Co se jejich srovnání týče, musím uzat, že v rámci „VR experience“ PS VR2 naprosto válcuje Oculus Quest 2. Avšak má to několik háčků,“ uvedla Martina Sobková, technická ředitelka půjčovny virtuální reality VRzazitek.cz.

Zásadní rozdíl pozoruje Martina Sobková zejména v provedení obou headsetů. „Zatímco Oculus Quest 2 je poměrně velmi mobilní, malý a lehce se nasadí na hlavu i laikovy, PS VR2 je robustnější a je třeba si najít ten správný úhel nasazení tak, aby to člověka netlačilo. Na druhou stranu, u Oculusu můžete pozorovat drobné škvíry, kterými vidíte ven, to prostě u PS VR 2 není, a tak jste doslova „uzavřeni“ ve virtuálním světě,“ dodala Martina Sobková.

A právě uzavření ve virtuálním světě spolu s lepším hardwarovým výkonem má za následek, že zážitky v PS VR2 jsou daleko reálnější. „Když jsem testovala PS VR 2, připadala jsem si doslova jako ve filmu. Obraz je daleko propracovanější a reálnější. Díky tomu i z hraní má člověk daleko větší zážitek,“ uvedla Zuzana Hrabalová, jednatelka půjčovny virtuální reality VRzazitek.cz s tím, že kvalita zpracování se ale týká zejména her, které jsou nové a vytvořeny přímo pro PS VR 2. „V případě starších her je ten rozdíl malý a naopak bych řekla, že tyto hry se hrají lépe na headsetu Oculus, jelikož k němu nemusíte mít stále napojený kabel,“ dodala Zuzana Hrabalová.

Hry, hry a zase jen hry

Zásadní rozdíl mezi Oculus Quest 2 a PS VR 2 je také v herní politice obou firem. Ano, většina her funguje bez problémů na obou zařízeních, ale hry na Playstation jsou dražší. Zároveň, jak už bylo řečeno, abyste si užili výkon PS VR 2 na maximum, musíte hrát hry, které jsou přímo pro tuto technologii vyrobeny a těch je zatím skutečně málo. Naopak, co se Oculusu týče, her je opravdu hodně a zároveň jsou i levnější. „Oculus nabízí opravdu širokou nabídku zajímavých „párty her“, ve srovnání s Playstation. Proto také pro firemní akce v rámci naší nabídky virtuální reality pro firmy využíváme daleko častěji tyto brýle a PS VR 2 půjčujeme spíše nadšencům, nebo jako zpestření firemních akcí, kdy díky neuvěřitelně propracovanému prostředí mohou klienti zažít doslova nezapomenutelně intenzivní zážitky,“ dodala Zuzana Hrabalová.

Nevíte co vybrat? Půjčte si to!

Uvažujete o koupi zařízení? Nebo byste chtěli jen jednotlivá zařízení vyzkoušet? Žádaný problém! V půjčovně VRzazitek.cz mají k zapůjčení jak brýle Oculus, tak i PS VR 2. Proto, pokud máte zájem o testování VR v Praze či okolí, neváhejte a půjčovnu virtuální reality kontaktujte. Není totiž lepší způsob jak zjistit, které brýle vám vyhovují, než si je vyzkoušet na vlastní kůži. „Výhodou půjčení virtuální reality je fakt, že klient dostane vše v jednom. Hry a aplikace jsou samozřejmostí. Pokud by si ale chtěl virtuální realitu koupit, bez softwaru ji stejně pořádně neotestuje,“ dodává Martina Sobková s tím, že právě software stojí podobně jako hardware.

Pronajměte si VR brýle již dnes v naší půjčovně VRzazitek.cz!

Narozeniny, oslavy, rodinné sešlosti, zpestření volného času, zabavení dětí, společné aktivity, firemní eventy… to je jen několik důvodů, proč zákazníci využívají našich služeb.

Pokud virtuální realitu vyzkoušet, pronajměte si VR brýle již dnes a poznejte, co virtuální realita nabízí. V Praze a v Berouně navíc nabízíme možnost osobního předání. Pakliže bydlíte dál, VR vám zašleme kurýrem!

Kontaktujte nás na tel. čísle 604 160 718. Pro firemní eventy využijte tel. číslo 737 627 000. Více informací a ukázky VR her najdete na našem webu https://www.vrzazitek.cz.

━ nové příběhy

Tip na levnou fotopast nejen na sledování majetku

Fotopasti jsou v porovnání s profesionálními kamerovými systémy finančně dostupnější variantou pro monitoring vašeho majetku. Pokud se poohlížíte po levné fotopasti, máme pro vás...

Zpracování plechu na míru rychle a kvalitně provede PROFILSERVIS CZ z Málkova

Spousta firem potřebuje pro svou výrobu kvalitně zpracovaný plech na míru, případně kvůli opravě stroje, nemovitosti nebo čehokoli jiného výrobek z plechu, který nahradí díl...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, jaké služby nabízí vodovody a kanalizace VODAK Humpolec, s.r.o.?

Kvalitu pitné vody, ale také provozování vodovodů a kanalizací a spoustu dalších záležitostí týkajících se nejen pitné vody, řeší města, obce, městyse i mnohé...

Jak zvýšit návštěvnost z vyhledávačů a nezaplatit za to ani korunu

Možná se v této situaci poznáváte. Máte vytvořené kvalitní webové stránky, ale návštěvníci na ně tak nějak nepřicházejí. Jak si s takovou situací poradit...
- Komerční sdělení -pr článek